14 Nisan 2010 Çarşamba

Gırgırrrrrr


Bugun facede Fink atarken gördüm kü bibişim bir arkadaşım Gırgır dergisinin hayranı olmuş hemen hayallarim canlandı. ya bunu analatmaktan utanıyorum hadi nen! ozamn utanmıştım şimdi utanmıyorum. ben minnicikken küçükken taamm cokta küçük deilim üçüncü sınıfa filan gidiyorum.Annem beni markete yolladı git gırgır al diye gırgır demk şu ki yerleri süpürüyorsun ya saçma sapan bi alet böböğümm onu ters cevirince içindeki pilikler yere dökülür filan garip bi icat! gırgır istedim o dabana gırgır dergisini uzattı bende ole dıl ya başka bişi dedim anlatmaya calıstım oda anlamadı yaaa beni nasıl analamaz dedim kavga cıkıcak dıye korktum:D:D ve utanmıştım ne safım ya asıl utanması gereken marketci amaca nasıl bilmez ya cahilliğine verdim ve yoluma devam ettim::):)
salı çarşamba cuma dersim yokmuş bunu dün öğrendim. okula gıderken tam arkadaşım heyt nereye gidiosun dur bakalım dedi derste böle ufak ayrıntıları kaçırıyorum sanırım o arada hayallere dalıyorum nesseişte bölelikle bu boş günlerde Nietzsche'nin tragedyanın doğuşunu okuyorum sanmayın öle entel dantel takılyorum Nietzsche abi ya:::) ama ödev ödev allah cezanı verecek :) Modern Dünyada insan hakları diye bi ders alıyorum. çok saçma olduğuna inanıyorum aslında saçma deil ama hocanın tarzı saçma!!
şöyleki isyanım var yaaa!!hoca insan hkları dersinde sunu anlatıyor. Basörtüsü olaylarında bi kıza mikrafon tutuluyor ve soru soruluyor. istanbul üniv okuyan bi kız ismi cano olsun. cano diyorki ne garip istanbul üniv kapısında arapca yazılar yazıyorve bız bu okula gıremıyoruz ne saçma dimi diyor. evet bencede katılıyorum buna buraya kadar herşey normal. sana bi erkek hasta gelse ne yaparsın? onu muayne edermisn diye soruluyor. oda artık onada onun gibi insanlar baksın diye cevap vermiş.
bu ne kadar doğruymuş hadi tartısalım.bu iste insan haklarından anladığımız budur arkasından hoca yanii beni yanlış anlamıyın tiki edasıyla konusarktan ben ınana bırısıyım karsı deılım dıor!! şimdi bu ne ironidir. eger karşı olmayan birisi olsaydın bu örneği vericeğini düşünmüüyorum.bu örneğin ne kadar uç ve yanlış olduğunu bilirdin.o zamn diğer örneklerdende verseydin mesela çarşaflı diye muayne etmeyen doktoru verseydın bu haberlerde çıkmıştı baya olay olmuştu mesela! eğer konusuyorsan herşeyi heryönüyle bilmek gerek!!iste insanlıktan çıkarıyorlar insan hakları dersinde ya!!! hakkı hakkıya gidip hakkıdan hakkını istemiş,hakkı hakkının hakkını vermeyince hakkı hakkının hakkından gelmiş. bendene yaptım Başörtü meselesini sınav kağıdına yazdım hehehe herkes birbirine saygılı olmak zorundadır dedım herkes aynı kültürü paylaşmayabilir ve herkes birbirlerinin değerlerine aynı oranda değer vermeye bilir dedim. ammma dedimm adalet için saygı duymak gerek dedim! artık sınav sonucu gelince iyi ise yazarım :D:D öptüm bibişim seni yazışırız yine...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder